robopen-saç-ekimi-cihazı-dr-levent-acar

Robopen

Saç Ekimi Kesi Cihazı - Dr. Levent Acar

Dr. Levent Acar tarafından İstanbul, Türkiye’de kurulmuştur. Dr. Levent Acar özel olarak tasarladığı saç ekim cihazı Robopen, dünyanın ilk elde tutulabilir ve otomatik saç ekimi insizyon cihazıdır. Manuel olarak kontrol edilen insizyonun otomasyonu, yüksek kaliteli saç ekiminde motorize ekstraksiyon işleminin başlamasından bir sonraki adımdır.
Robopen saç ekimi kesi cihazı, saç ekim operasyonları sırasında yapılan kesileri otomatize ederek tarihte bir ilke imza atmıştır. Robopen ile saç ekimindeki kesi işleminin düzensiz derinliğini, tutarsız alan oluşturmayı, istemsizce değişen açıları ve hataya sebebiyet verebilecek olan manuel sayım işlemini ortadan kaldırır. Robopen saç ekimi kesi cihazı, operasyonunun kanal işlemi sırasında oluşan el yorgunluğunu minimale indirir ve uniform kesiler açabilmelerini sağlar. Robopen saç ekimi kesi cihazının son derece hassas lineer kesme işlemi ve doğruluğu, mükemmel lineer kesilere izin verir. Kesintisiz kesme hareketi, bitkinlik ve düzensiz fizyolojik hareketlerden kaynaklanan insan hatası riskini Robopen neredeyse tamamıyla yok eder.
Saç ekimini endüstrisinde uzun zamandır deneyimi sayesinde daha önceki metodları düşünerek, Dr. Levent Acar Robopen’in tasarımında saç ekim cihazının özellikleri kullanıcının konforunu göz önünde bulundurmuştur. Önceki manuel insizyon tekniklerinde kullanıcılar yorgunluk ve kas ağrısı gibi negatif fiziksel etkenlere maruz kalabileceği için Robopen saç ekimi kesi cihazının tasarımında ergonomik ve avuç içine uygun bir şekil düşünülmüştür. Negatif fiziksel etkenlerin operasyon sırasında oluşabilecek insan hatalarını Robopen’in kusursuz insizyonları tamamıyla elimine eder.

Robopen Saç Ekim Cihazı

Robopen saç ekimi kesi cihazı istenilen kuvvet, derinlik ve darbe ile deride kesileri açar. Robopen saç ekimi kesi cihazının penetrasyon kuvveti ve vuruş arasındaki uyum, gerekli doku ayrımını eşit kalitede ve homojen derinlikte sağlayarak greftlerin daha rahat yerleştirilmesini sağlar. Penetrasyon kuvvetinin ayarlanabilmesi, kesilerin farklı cilt tiplerine uyarlanması avantajını Robopen beraberinde getirir. Manuel insizyon sırasında deride oluşabilecek istenmeyen zararları Robopen’in otomatizasyonu kuvvet, derinlik ve darbenin etkilerini hesaplayarak önler.
Açı ve lineer hareketi kontrol ederek sizlere estetik olarak en güzel görünen sonuçları sunar.
Dr. Levent Acar’ın Robopen saç ekimi kesi cihazı, insizyon dağılımında ideal paternin kusursuz bir şekilde oluşturur. İdeal patern oluşumunda diğer kesilere zarar vermez, böylece Robopen saç ekimindeki sonuçlarınızın başarı oranını arttırır. Manuel insizyonlarda, kesiğin boyutunu etkileyen düzensiz tam lineer hareket nedeniyle elin kavisli anatomik hareketinden dolayı lineer eksende değişiklikler olur. Robopen’in ideal doğrusal hareketler bilek, dirsek veya omuzların yanılabilir hareketlerinden ve yorgunluktan yoksundur. Robopen saç ekimi kesi cihazı, kusursuz doğrusal kesimler zahmetsizce yapılabilir ve bakımı yapılabilir. Cilt altında kesi ile kesişen doku ve damar hasarı Robopen’in tasarımı önlenir.

Robopen saç ekimi kesi cihazı, kesileri her seferinde istenen derinlikte yapar. Estetik bir saç ekimi sonucu ancak kesilerin doğru açılarda yapılması ile elde edilebilir. Açı, Robopen saç ekimi kesi cihazının ucundaki Açı Göstergeleri aracılığıyla kontrol edilebilir. Robopen’in alt kısmında bulunan iletki, cerrahın ameliyat sırasında referans olarak kullanabileceği açıları her pozisyonda göstererek cerraha yardımcı olur.